| Bclaudiu16 a întrebat:

Cine invata\vorbeste limba germana?

Va salut, invat limba germana de 2 luni si mi-e greu caci n-am cu cine a o vorbii, la anul vreau sa plec in Germania si pana in ziua respectiva vreau sa invat germana, sa o vorbesc fluent, Care ma ajuta? Va Multumesc!

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Iti recomand un curs audio(mp3), pe care il gasesti aici:
http://www.50linguas.com/
Cursurile sunt in romana-germana, dar si germana-romana.

| Bclaudiu16 explică (pentru foxsilver):

Buna, tin sa precizez ca modelul asta de invatare l-am abordat, ma ajuta foarte mult si ceea ce mi-ai dat. Multumesc!, daca esti cunoscatoare de limba germana as vrea sa socializm putin. O zi excelenta!

| foxsilver a răspuns (pentru Bclaudiu16):

Nu sunt vorbitoare de limba germana, dar de pe acel site am luat un curs de limba ceha, si pot sa spun ca sunt multumita de el. De aceea ti-am recomandat si tie un astfel de curs.
O zi excelenta si tie!