| oeg a întrebat:

cineva mi-a spart parola de la yahoo. vreun program ceva ca sa pot sa o recuperez? nu mai tin minte intrebarile si nici raspunsurile sad. help

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nicio sansa...

| CM7YRE a răspuns:

Daca nu mai stii raspunsurile la intrebari n-ai cum, plus ca nu ti-a spart-o, ci ti-a aflat-o sau ti-a furat-o.

| adrian_8349 a răspuns:

Nu, se poate (desi nu cred) sa iti fi spart cineva parola, sau (cel mai probabil) din diverse motive sa iti fi inchis cei de la yahoo contul. Asta se intampla atunci cand cineva iti da ignor lasa selectat si acea casuta care trimite un raport SPAM catre ei, iar iei pot considera si gm-u cu diverse linkuri un spam. Nu poti sa iti recuperezi parola fara acele intrebari, fa un efort (daca nu ai tastat aiurea cand ai creat contul) sau scriele un mesaj la suport. Tinand cont ca avem acum si www.yahoo.ro ar putea sa te bage in seama, dar nu prea cred ca poti rezolva ceva deoarece nu poti face dovada ca era al tau. Sfat? Fa un alt id. Sfat2? (in general) creati id-uri cu propriile nume sau maca cele 2 prenume, fara (sweet, love, sexy... etc) nu se stie cand aveti nevoie de o adresa de mail si e cam penibil sa dai o asemenea adresa ( sau poti avea una "pentru oficialitati"). Bafta;)

PS: Cu spartul parolelor e o mare "vrajeala", yahoo e o companie imensa si doar marii hack-eri pot face asta(si nici iei), iar sincer acum. cine ar avea interes sa iti sparga tie contul yahoo.