| KdyL a întrebat:

daca imi iau un telefon cu gps caruia sa ii trebuiasca internet pot sa ii descar harti de pe pc si sa i le bag pe telefon fara sa mai folosesc gps cu net? raspunde.ti va rog mult funda

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu telefonului îi trebuie internet, ci programului de navigație; așadar, folosește un program de navigație dedicat (gen iGo, Navigon, Route 66 etc.) care are hărțile incluse și nu are nevoie de nicio conexiune la internet ca să meargă.