| anonim_4396 a întrebat:

Dau admiterea la Mincu anul acesta si doresc sa aplic pentru un loc la caminul universității( sau oricare altul decent ). Din ce am citit pe internet, repartitiile se fac imediat după sesiunea din toamnă( va rog sa ma corectati daca gresesc ) dar nu am gasit nimic legat de nr de locuri per camera. De aici si intrebarea mea, e posibil sa vorbesc cu administratorul si sa ii dau niste bani ( evident) pentru a ma repartiza intr o camera cu mai putine persoane? Daca da, când si cum o fac? Daca sunt mai multe de spus in legătură cu ce am intrebat, as putea vorbi si prin mesaje cu persoana respectivă. Nu doresc comentarii răutăcioase, va multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu daca tu realizezi, dar ceea ce vrei este ilegal!
Vrei sa dai spaga (mituesti) un administrator ca sa capeti un favor!
Pentru ca problema corupttiei este atat de mare si legile s-au inasprit, daca dai peste un administrator care nu-si risca pozitia si liberatea pentru niste amarati de bani, s-ar putea ca tu sa intrii la belea.
Sfatul meu este sa incerci sa-ti pastrezi verticalitatea si sa nu faci ceva ilegal, spagile ar trebui sa nu mai exista, dar din cauza unora ca voi, sistemul nostru colapseaza.

| yoyo_2588 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt lucruri mai grave de atât! O grămadă de studenti procedează astfel si nimeni nu este tras la răspundere.

| Violleta2022 a răspuns (pentru yoyo_2588):

Deci tu esti unul din cei care incurajeaza coruptia si nu-ti este rusine, nu?
Sa dea dumnzue sa nu fii prins, ca-ti incepi viata de adult cu dosare penala si bube-n cap.
Apoi, sa nu te miri de ce nu se schimba nimic in tariosara asta, daca tu si altii va considerati mai smecheri si mai indreptatiti ca altii sa primiti favoruri.