| Maria_Simona_1997 a întrebat:

de-abia mi-am cumparat o pereche de ghete din piele si nu stiu ce a fost in capul meu de am dat cu crema de pantofi pe una si s-a inchis la culoaresad cum sa scot crema?

Răspuns Câştigător
| AndreiBuz a răspuns:

Este bine sa cureti pantofii din piele cu ajutorul unei carpe din bumbac inmuiata intr-o solutie formata din apa calda si amoniac. Pentru indepartarea petelor poti sa folosesti si o solutie formata din parti egale de alcool si glicerina. Alcoolul va curata petele iar glicerina va da luciu incaltamintei.

Pentru a da luciu incaltamintei din piele este bine sa folosesti o crema speciala din comert, eventual incolora, pentru a nu modifica nuanta de baza
a pantofilor.

1 răspuns:
| AdrenalinTm a răspuns:

Eu cred ca VEnish ajuta eu am scos crema de papuci dintr-o geaca de piele de ce nu ar functiona si la tine