| LittlePoppy a întrebat:

Buna dimineata!
Bâjbâi in Facebook. Unde si cum sa fac setarile pentru ca postarile mele sa nu poata fi distribuite?
Vad la multe persoane ca au posibilitatea sa faci un comentariu, dar nu poti distribui. Si sunt postari publice.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| gellalbie4ever a răspuns:

Nu poți împiedica oamenii să-ți distribuie postările. Cu toate acestea, dacă îți setezi postările ca să fie văzute de Prieteni, atunci numai prietenii tăi care le pot vedea le pot da distribuire chiar dacă sunt partajate.
acum, dacă vrei să dezactivezi partajarea pentru toți, chiar și pentru prietenii dvs verificați următoarele happy

Datorită unei modificări recente făcute de Facebook,

Dacă publicați propriile postări cu nivelul de confidențialitate setat la „Prieteni", aceasta va împiedica postările dvs. să aibă și butonul „Distribuie". Pentru alții

Pentru a schimba confidențialitatea postărilor tale vechi, verifică următoarele happy

Fa *clic* în partea dreaptă sus a oricărei pagini Facebook și alege *Setări*.
Selectează *Confidențialitate* din meniul din stânga.
În secțiunea *Activitatea dvs*, faceți *clic*pe *Limitați publicul* pentru postările pe care le-am distribuit *prietenilor prietenilor* sau *Public*
Fa *click* pe *Limitați postările anterioare*.

Dacă vrei doar că noile postări să fie doar cu prietenii,
Fa *clic* pe triunghiul de lângă butonul „Postează" de sub caseta de text pentru a crea postări noi pe Facebook. Apare un meniu care permite să selectezi persoanele cărora le va fi vizibilă postarea.
Publicul pe care îl selectați pentru postare este cel care va putea vedea și distribui postarea

| LittlePoppy explică (pentru gellalbie4ever):

Multumesc. La limitarea publicului m-am gandit si eu.
Dar totusi, am vazut postari publice, vizibile de toata lumea, dar care nu aveau butonul "distribuie".