| AntoniaOrman a întrebat:

Eu sunt genul de persoana care se enerveaza si se streaza din orice. Si vreau sa invat sa imi pastrez calmul. Aveti idei cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Ar trebui sa incerci exercitii de relaxare si meditatie.

3 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Pentru inceput cumpara-ti un inel antistres, isi face cat de cat treaba.Iar cu nervi ar fi o luuuunga lista care depinde cel mai mult de ce anume te enerveaza pe tine cel mai mult, in ce moment si multe altele, totul depinde, de tine sa te controlezi cand trebuie. Poate e doar o perioada scurta de timp si apoi o sa fi mai intelegatoare si mai relaxata.winking

| ParisulTau a răspuns:

Nu trebuie sa bagi in seama sau sa pui la suflet, sa fii indiferenta cu cei care incearca asta. Cand incearca cineva sau ceva sa te enerveze, expira profund, ignora-l sau spune-ti totul va fi bine. Oricum lucrurile intotdeauna se rezolva mai usor decat ai crede.Sau asculta muzica si incearca sa incepi dimineata cu o atitudine pozitiva. Zambeste! Viata e frumoasa happy

| Anonima6 a răspuns:

Ori cum si eu sunt felul acela de persoana. Eu incerc sa nu ma mai enervez asa repede, tragand aer in piept.