| Anaa939839393 a întrebat:

In ce conditii trebuie pastrate tabletele de la scoala? Adica am auzit ca daca o stricam o platim!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde ce anume ai semnat când ai primit-o. Citește condițiile acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi indicat sa ii pui o husa pentru o protectie mai mare si s-o folosesti strict pentru scoala. Desi mi se pare o prostie sa ni le dea si pe urma sa ni le ia, nu fac niciun deal, ne-a pus sa scriem pe whatsapp ca nu avem internet. Mai bine ne dadea laptop-uri, ca la tic profa si asa ne zice ca nu vrea sa auda ca cineva n-are laptop, iar eu chiar nu aveam...

| Anaa939839393 explică (pentru anonim_4396):

Da nu mi se pare corect ca sa platim pe ea deoarece, unul sarac daca o strica ce face, abia are bani sa "traiasca" dapai sa plateasca o tableta cu valoare de 1000 lei, mai ales sunt saracii care este prima data cand au tableta lor personala si nu stiu cum sa ii aiba grija

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Daca o strici o platesti! Eu te sfatuiesc sa o folosesti strict pentru scoala.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

O folosești pentru școală și atât, trebuie să o înapoiezi, deci ai grijă să nu o strici, spargi pentru că mama ta a semnat un document prin care acceptă să o plătească în caz de o strici...în jur de o mie de lei