| Bogdyrur a întrebat:

nu stie cineva o firma care inchiriaza detectoare de metale care sa bata la cel putin 2 m. Firma de preferabil sa fie in apropiere de Cluj Napoca.
Precizez ca vreau sa inchiriez doar detectorul.

1 răspuns:
| Popa_Vali_1967 a răspuns:

Si atunci (2013) si acum, exista o lege in Romania, care interzice folosirea dispozitivelor de acest fel de catre persoanele fizice. Trebuie sa fii angajat sau sa reprezinti la o firma autorizata sa utilizeze detectoare de metale, birocratie exact ca la armele de foc. Asa ca nu cred ca exista cineva in tara asta sa inchirieze asa ceva.