| deliiia1234 a întrebat:

Buna,pot ingheta anul 3 de facultate daca am o restanta din anul 2?

Răspuns Câştigător
| Loly a răspuns:

Da,poti.Si eu am fost in aceeasi situatie anul trecut, doar ca aveam 3 restante, nu una.Pur si simplu nu mai platesti taxa iar ei te exmatriculeaza.Asta e de fapt "inghetarea anului". Cand te otarasti sa o reincepi, platesti iar taxa aia de inscriere de vreo 200 lei si gata, reiei facultatea de unde ai ramas, adica din anul 3. Iar restantele ramase le dai in perioada aia in care se sustin examenele.

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Din cate stiu eu da (asta depinde si de facultate). Trebuie sa ai numarul de credite minim de promovare. Intreaba la secretariat ce trebuie sa faci pentru a ingheta anul.