| Stunt3r a întrebat:

Buna Seara (acum e seara…)
Am si eu o problema, mi se restarteaza PC-ul de la o anumita eroare a windows-ului.
Am incercat XP / Vista / 7 dar e la fel si mi-am dat seama ca problema e la driveru de la internet am instalat altu dar la fel.
Am Marvell Yukon driver.
Problema e ca am citit pe net despre un virus sau eroare ce o fi pe nume yukonwxp ce restarteaza pc-ul, acesta imi apare si mie in Event Viewer. Ce pot face ca sa scap de el? Va rog am nevoie de ajutor
P. S: Am incercat 2 drivere si la fel.

5 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Cauza nu este sistemul de operare, praful de pe radiatorul de la procesor si placa video impiedica fluxul de aer si reduce performanta ventilatorului... efectul:supraincalzirea componentelor, restart sau inchiderea pc-ului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Internetul n-are drivere. Drivere au componentele calculatorului. Daca ai incercat mai multe Windowsuri s-ar putea sa fie o problema fizica (o piesa componenta). Du-l la reparat. Mai am o intrebare: cand ai reinstalat Windowsul ai formatat complet HDD-ul?

| monstrulet a răspuns:

Daca descarci driverul de pe situl oficial al producatorului, n-are cum sa aiba virusi.

| Stunt3r explică:

Da am formatat complet. Si eu ca sa am internet trebuie sa instalez driverul Marvell Yukon de la placa de baza. Si de la el cred ca iau acel virus. Am sa il duc la reparat dar primadata trebuia sa aflu cauza si credeam ca poate primesc niste sfaturi mai intai de aici.

| Stunt3r explică:

Ayan dupa cate am spus nu este problema cu temeparuta, si a fost curatat... problema e de la yukonwxp.sys care imi apare 100% de la driveru de internet... in fine.