| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toata lumea! am un laptop Toshiba satellite c660 si tot incerc sa-i instalez un windows: am incercat windows 7, s-a incarcat foarte greu setup-ul si la un mom dat mi-a dat o eroare "Windows cannot access the installation sources. Verify that the installation sources are accessible, and restart the installation.", am incercat cu windows vista, de-abia se incarca si intr-un sfarsit (cam dupa o ora) a intrat in windows insa functiona foarte greu si dupa am instalat cateva drivere si un language pack mergea cat de cat, iar cand am instalat si chrome...s-a dus (se incarca windows-ul si ramanea negru ecranul). am incercat si cu windows 8, a instalat repede, insa functiona greu, am instalat cateva drivere si language pack si dupa am instalat o cheita de internet...s-a dus (se incarca windows-ul si se face negru ecranul). am incercat si xp-ul, s-a instalat normal si dupa ce intra in windows mergea greu, am instalat driver-ul de la placa video si se vedea in 4bit (si windows 95 se vedea mai bine). aveti vreo idee ce are? este placa de baza, video? laptopu-l este destul de bunicel: inainte avea windows vista. multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Se pare ca unitatea optica nu poate citi de pe dvd.cred ca e dvd-ul zgariat sau unitatea optica trebuie curatata. Funda! incearca cu alt dvd de instalare! :d

| al3xander a răspuns (pentru petrica1111):

Prietene am incercat cu unul de windows 7, altul de windows 8, altul de vista, am incercat si windows 7 de pe stick. toate s-au instalat cum trebuie (in afara de windows 7) insa mergeau foarte greu. acum am instalat xp si vad ca merge bine, am instalat cateva programe si driver-ul de la wireless. ma risc sa instalez si placa video sa vad ce se intampla. oricum mersi de ajutor

| pendea a răspuns:

Incearca un al windows de exemplu xp sp3 deoarece la windows 7 sunt cerinte de sistem maricele sau incearca de pe un stick pe care sa ai numai windowsu si dai la boot menu cand pornesti pc-u apare la prima afisare si dai boot from usb

| nyko3094 a răspuns:

Salut al3xander,,,o solutie ar fi sa instalezi Windowsul de pe un stick butabil,,,,, ai aici un tutorial http://www.youtube.com/watch?v=6PTWs6rVdm4,,,,despre cum se face un stick butabil,,, succes!

| al3xander a răspuns (pentru nyko3094):

Am incercat asta: singura chestie care diferea este ca mergea mai repede cand copia fisierele insa a functionat la fel windows-ul. oricum mersi de sfat