| annasvpili a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor...un profesor de-al meu mi-a trimis in aceasta seara un document PDF cu niste informatii pe care trebuie sa le scriu in caiet.Ma rugat sa le trimit si celorlalti colegi, dar problema este ca eu nu am putut descarca documentul deoarece imi arata 2 casute pe care sa le bifez, am bifat doar una si acum imi apare documentul cu iconita de la Start si cand vreau sa-l deschid apar chestii de la windows.Cum pot salva documentul si sa se deschida corect?
P.S.Nu pot vedea nici datele scrise.
Scuzati ortografia, dar este urgent.
Funda raspunsului corect.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru vizualizarea documentelor in format.pdf ai nevoie de un program, de ex.Adobe Reader sau Foxit Reader, ambele sunt gratuite si le poti descarca de pe site-urile oficiale, ultimul ocupa mult mai putin spatiu.

1 răspuns:
| Bratulescu_Mihai_1992 a răspuns:

Esti sigura ca e document pdf? Vezi sa ai Adobe reader instalat, click dreapta si la open with alegi Adobe