| danycsbraila a întrebat:

Buna seara La toata Lumea Va Rog Frumos ajutati-ma si pe mine ca am o nelamurire. eu am internet prin usb ca eu nu sunt in romania si de aceea am asa internetul si la aceeast usb internetul merge ff prost stiti cumva un program in care pot mari viteza de descarcare a jocurilor filmelor si alte pe care le descar eu mie imi merge cu 30 de Kb pe secunda nu stie cineva vreun program in care pot mari viteza sau un link de unde pot descarca acest program bineinteles daca exista mersi aticipat astept ras. cine ma va ajuta va fi rasplatit mersi mult.

Răspuns Câştigător
| TipulVerde a răspuns:

E doar limitat tehnologic. Nu poti pune 100 de litri de apa intr-o galeata de 10. Daca vrei viteza mai mare, cauta alta metoda de a te conecta la net.

9 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Cum adica ai net prin USB?

| warwara a răspuns:

Nu exista niciun program. Internetul mobil, cu usb cum ii zici tu, are acest dezavantaj. Are viteza mica. Incearca poate gasesti vreo retea wireless free prin zona ta la care sa te poti conecta si prin care sa ai viteza mai buna.
Si cu cat creste traficul, scade viteza de navigare... In concluzie, nu poti face nimic sa iti maresti viteza happy

| curios_3782 a răspuns:

Din pacate nu exista astfel de programe

| nicrom1 a răspuns:

Ca sa ai viteza o idee mai mare iti recomand sa-ti cumperi un hub usb, fara pretentii dar cu un cablu cit mai lung.In mod normal netul tau trebuie sa aiba o bara de semnal.Incearca sa-l orientezi finut de tot, exact ca si antena radio. E adevarat ca nu este o solutie reala dar in lipsa unui net pe fir, este singura.Cit despre wireles free, daca mai cauti putin o sa vezi ca ai nevoie de tot felul de antene destul de scumpe...BAFTA!

| romanionu a răspuns:

Din cauza semnalului foarte prost pe care il primeste.

| PlAC a răspuns:

Sal! Cauta Download Accelerator Plus (DAP). Si vezi daca iti merge mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu exista astfel de programe

| MoArT3a a răspuns:

@Tipul_Verde cum sunt alea gen Vodafone, Orange etc! (stick-uri)
@danycsbraila nu exista asa ceva... poate doar sa gasesti pe cineva care sa aiba peering cu firma de unde ai tu netul!