| Daizy a întrebat:

Buna seara TPU, as vrea sa plec la un job in Anglia in agricultura la cules căpşuni, zmeură, mure, afine etc cam asta scria in anunt, nu am mai fost niciodata si nici nu am auzit foarte multe despre domeniul acesta decat ca este foarte greu, va rog sa ma ajutati cu informatii. dau funda happy

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fost fiul meu la cules mere și prune, trei luni de vacanță de student.
Dacă nu te miști repede și nu muncești minim 12 ore pe zi, deci 12 ore pe zi, muncă fizică, nu câștigi suficient măcar ca să îți ajungă de mâncare acolo.

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ala nu este job, este sclavie pe fata.

| Elelei a răspuns:

Stai cocosat la tufa, le aduni fara sa le strivesti. De regula ai o norma. Dar cat de multe ladite aduni, atatia bani primesti.
Dar atentie, cum se spune si mai sus: vezi cine a dat anuntul, sa nu fie teapa.

| TFL a răspuns:

Ai grija cine stie de ce anunt ai dat, sa nu iti iei teapa, au mai fost cazuri

| ValentinBa a răspuns:

Nu este fizică cuantică. Culegi niște chestii și ești plătit(ă) pentru asta. Problema este dacă nimerești sau nu angajatori serioși. Succes.

| Daizy explică:

Multumesc frumos tuturor happy am renuntat la idee pana la urma, am mai vorbit si cu cativa prieteni si aceleasi sfaturi mi le-au dat