| Adrianuta a întrebat:

Sunt si eu curioasa de ceva: am citit romanul Mara si am vazut si filmul si am sesizat cateva diferente intre roman ( cartea ) si film.
Vreau sa-mi spuneti ce diferente si asemanari ati sesizat voi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja am vazut cateva diferente:
1.Pai actiunea incepe de abia cand Persida il vede pe HuberHans si nu se mai realateaza intamplarile dinainte cu Mara si copilaria celor doi copii.
2.Perisdei i se spune Sida(in film) si lui HuberHans doar Hans(in film)

4 răspunsuri:
| oanaX a răspuns:

Esti curioasa? sau ai ca tema sa pov mara si tu ai vazut doar filmul si nu sti ce diferente sunt? daca ai citit cartea sigur iti vei da seama care sunt diferentele happy bafta la citit!

| LimonadaXd a răspuns:

In general. in carte se dau mai multe detalii despre actiuni, locuri, personaje.
Pe cand filmul este facut mai pe scurt`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog, daca poti sa-mi dai link-ul! Cartea imi place, iti raspund dupa ce vad filmul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cartea mea favorita happy