| B3li3v3 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a, am terminat cu media 7.10 si sunt din Iasi. Cei care sunt la liceul economic 3 spuneti-mi cum este liceul? Vreau un liceu mai putin greu cu profil de turism si alimentatie! Multumesc! Dau FUNDA + VOT happy

Răspuns Câştigător
| Abbab a răspuns:

Salut!
Ei bine la acest tip de profil o sa ai niste materii mai diferite, specifice profilului cum ar fi "Bazele restauratiei", "Organizarea activitatilor turistice". Aceste materii sunt niste fleacuri nu prea ai ce invata trebuie doar sa iti mearga mintea mai ales la organizarea activitatilor turistice iar matematica si restul se cer la bac dar probabil ca nu o sa fie la fel de greu precum la alte licee, depinde si de profesor. Eu sunt la un astfel de liceu cu profil turism si alimentatie si intr-adevar este putin mai usor.