| IIssaIssabella a întrebat:

Buna sunt miruna am 13 ani. in fn nu cont asta pictez pe panza pentru prima daca si vreau sa stiu ce acuarele imi recomandati ma gandeam la acrylice sau in ulei da nu stiu sigur avand in vedere ca nu am incercat sa pictez pe panza imi vine cam greu! dau funda repedeeee pls

Răspuns Câştigător
| asdfghjkl1233 a răspuns:

Acuarelele in ulei se iau foarte greu. Abia se iau de pe maini cu motorina, daca ajung pe haine nu se mai iau.Pentru prima data le poti incerca pe cele acrilice, sunt mai rezistente.winking

3 răspunsuri:
| kimberly a răspuns:

Nu incerca sa pictezi cu cele in ulei. foloseste tempera. eu nu sunt asa talentata dar am facut pana acum 3 panze cu tempera si mi.au iesit foarte bine. sa nu uiti ca la sfarsit sa dai panza cu un strat de lac. succes!

| Sacred75 a răspuns:

Uite un sfat prietenesc : Lasa-te de pictat/desenat si incearca sa inveti putina gramatica.

| IIssaIssabella explică:

Sincer niciodata nu m-as putea lasa de pictat/desenat. cat despre gramatica zic eu ca stiu destul de bine! daca am scris cuvinte gresite e din cauza ca m-am grabit! Imi cer scuze atunci