| M3HappyKid a întrebat:

>Heii:d< vreau sa ma apuc sa pictez pe panza (cu ce acuarele acrilice sau ulei, cata apa pun putina sau multa>) cateva indicii pentru cei care stiu plss
sau o carte/site care te poate ajuta la asa ceva >=tehnici pentru pictura va roog multhappy

2 răspunsuri:
| addictedformetal a răspuns:

Daca esti incepatoare te poti apuca cu acuarelele acrilice care se dilueaza cu apa. Cele in ulei se dilueaza cu ulei de in fiert.In legatura tehnicilor pentru pictura te poti uita la niste tutoriale https://www.youtube.com/watch?v=AWQ1S1YwkI0.

Răspuns utilizator avertizat