| yooshi a întrebat:

Bună TPU! Acum o luna mi-am facut CV pe cvmaker.ro și am uitat sa imi anulez abonamentul. Cand a trebuit sa mi se reînnoiască nu s-a putut pentru ca nu aveam bani pe card si mi-au trimis mail ca am o sumă restanta care trebuie plătită chit ca mi-am anulat abonamentul cand am aflat. Mi se pare normal sa mă anunțe si sa imi blocheze contul nu să am o sumă restanta.
Ce credeți ca se întâmplă daca nu plătesc?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar nu o sa mai poti folosi contul

| Miha12345678 a răspuns:

Buna! ce s-a întâmplat pana la urma? și eu sunt in aceeași situație

| Adela175 a răspuns:

Buna, la fel am patit si eu, m-am trezit ca mi-au retras banii din cont fara sa fiu intrebata daca vreau sa prelungesc sau nu, jepcari.

| Nickolleta a răspuns (pentru Adela175):

Ati mai rezolvat ceva? Si eu am patit acest lucru.

| ioana18roky a răspuns (pentru Nickolleta):

Buna, am constatat si eu ca am la ei o restanta de 3 luni neachitate, dupa ce au retras deja contravaloarea pentru 3 luni. Eu am facut sesizare la ECC, astept sa vad daca o accepta. Voi? cum ati procedat? Multumesc

| dixiedixie a răspuns (pentru ioana18roky):

Buna. Si eu am patit la fel. Am facut si eu aceeasi sesizare la ECC. Ai rezolvat ceva? A trebuit facuta sesizarea la ECC pentru ca firma e din Olanda din ce am vazut. Practici murdare.

| MosaBety a răspuns:

Am patit ca voi. Problema e ca am anuntat banca sa nu de adrumul la bani si a facut-o. Si imi cere dovezi. Am scris firmei detaliile platii si i-am cerut sa imi dea banii inapoi mai ales ca nu am cont. Am utilizat serviciul ocazional. E un abuz sa ti se ia banii fara sa iti dai acordul.

| Lp_Deny_1997 a răspuns (pentru MosaBety):

Din pacate banca nu e de partea noastra mereu. Si eu am patit asta. Am facut cont, am realizat un CV si l am platit (suma de aproximativ 6 lei) la o saptamana sa ma trezesc cu notificare de plata a 99.99 la CVmaker.ro. Le am scris si m au anuntat ceea ce ar fi trebuit sa stiu din momentul in care am descarcat CV-ul, faptul ca se face abonament AUTOMAT. Deci ei se folosesc de datele cardului daca ai nesansa sa intri la ei pe site pentru un amarat de CV. Bafta!

| Cețeapăamluat a răspuns:

Mi-au fost retrași 100 de lei fără să mă anunțe cea mai mare țeapă

| otrebor a răspuns:

E frauda.Stai linistit.Este escrocherie