| Diana6185 a întrebat:

Am o imprimanta HP si, atunci cand vreau sa trag ceva la xerox sau sa scot ceva din calculator, imi apare ca nu am tus si de fapt am. De ce apare aceasta eroare? Fundaaaa!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu ai folosit de mult imprimanta si ai tusul e uscat in cartusi sau ai cipul de la cartusi dus. Spune-mi ce HP ai si poate te ajut pe moment sa rezolvi situatia!

| gcristinel21 a răspuns:

Posibil sa fie o eroare de soft, motiv pentru care ai putea incerca reinstalearea driverelor. Dar cel mai sigur este faptul ca nu prea ai folosit imprimanta si s-a uscat cerneala. Mergi la un service si cere curatarea cartuselor, daca problema nu se rezolva prin reinstalarea soft-ului. Bineinteles ai putea verifica si faptul daca sunt montate corect cartusele in imprimanta.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Ai cumva cartusele reincarcate? ca daca le ai asa iti da eroare sau daca le ai pi cele originale probabil pot fi de mult timp si pot fi uscate.dar de obicei da eroare asa cand sunt reincarcate

| akta a răspuns:

Daca sunt reincarcate nu ai resetat cipul.