| cristi9449 a întrebat:

am o intrebare: Daca am comandat un pachet de carti prin posta romana coletul va merge la posta ca sa-l ridic sau la mine acasa? Mersi anticipat!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rouxee a răspuns:

Daca iti vine la posta o sa-ti trimita ei o recomandata sa te duci sa-ti ridici coletul, dar in general acasa vin.big grin

| Ekcstsy a răspuns:

Iti vine in cutia postala o hartiuta prin care te anunta ca ai primit un colet si sa te duci sa il ridici de la oficiul postal de care apartii.

| luliluli a răspuns:

De obicei, atunci cand comanzi ceva online, ai posibilitatea sa optezi pentru modul de livrare: prin posta sau prin curier rapid. Daca nu ai bifat nici una din optiuni, nu-ti ramane decat sa intri din nou pe site si sa incerci sa iei legatura cu cineva din cadrul firmei (poate gasesti la contact un tel sau o adresa de e-mail) ca sa te lamureasca; daca nu poti lua legatura cu nimeni, nu-ti ramane decat sa ai rabdare si sa astepti sa vezi cand vei primi aviz de la posta sau telefon de la firma de curierat.

| Remus13 a răspuns:

De obicei ei vin acasa daca comanzi online, dar ar fi bine sa te duci sa-l ridici tu.