| Mathe_Cosmina_1992 a întrebat:

Buna TPU..am o intrebare... vreau sa imi creez un blog cu nume personalizat si nu stiu cum sa procedez..adresa este in genul acesta www.abcdef.blogspot.ro ..cum as putea sa scot "blogspot" din ecuatie?
Va multumesc

1 răspuns:
| Robby_Robert_1996 a răspuns:

Pentru a îți scoate "blogspot" sau "WordPress" din ecuație trebuie sa îți cumperi un domeniu (abcdef.ro) și sa îți construiești singur site-ul în html/JavaScript/css.Nu știu exact cât costă un domeniu ".ro", dar mai întâi trebuie verificat dacă e disponibil. Există site-uri care îți construiesc ele un site după cum îți dorești, dar acest lucru costă niște bani.