| Ramona7 a întrebat:

am o problema destul de grava, luna asta am fost sa fac o plata la bcr pentru avon la un bancomat, totul ok pana cand am bagat toti banii(320 lei) si apoi mi-a dat inapoi 3 lei si s-a blocat aparatul, paznicul a zis ca banii au intrat in cont dar acum dupa cateva zile m-am uitat pe site-ul de la avon si nu intrasera banii, plus ca nu mi-a dat nici o chitanta care sa dovedeasca plata, voi aveti vreun sfat in legatura cu asta, crying,

Răspuns Câştigător
| 26Geo a răspuns:

Ba se mai poate face ceva,in primul rand,tranzactiile sunt inregistrate in sistem,banii,de asemenea, sunt inregistrati(dar blocati pe undeva, mergi la bcr), 2, faptul ca nu a luat chitanta, serios? ...cine ia chitantelelaughing..totul ramane in sistem,se poate verifica,asa ca,stai linistita,se va rezolva,trebuie doar sa mergi la bcr,sa vezi care e problema,de ce nu s-a inregistrat plata.Din cate am inteles eu aici,tu,ai bagat banii in aparat,apoi,el, ti-a dat rest, nu-ti da aparatul rest, la o tranzactie, daca acea tranzactie nu e validata in sistem.Banii sunt inregistrati,adica tu ai facut plata,catre avon,dar,din cauza "defectiunii",banii sunt blocati,adica nu sunt nici la bcr, dar, nici la avon, mergi la bcr, spui ce problema ai avut si in cateva minute, se rezolva.Bafta,astept raspuns de "confirmare"laughing

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Greșeala îți aparține în totalitate și îți spun și de ce!
Când ai văzut că s-a blocat bancomatul trebuia să anunți imediat banca (B.C.R., în speță) pentru remedierea problemei.
Mergi acum până la ei și vezi ce se mai poate face.
Pa, pa.

| 26Geo a răspuns:

Nu am primit "confirmarea" aia, ce au spus aia?