| almaz a întrebat:

Am băgat cardul meu ING de salariu într-un bancomat Raiffaisen și am introdus Pinul, ulterior am cerut retragere 20 mln și n-am primit nici banii, nici cardul înapoi - deci s-a blocat bancomatul. Banii de pe contul meu mi-au fost retrași. Am sunat la ING și in 2 min mi-a returnat banii pe cont. După 2 zile când deschid contul văd ca am balanța cu minus. Am sunat din nou la ING și mi-a zis ca banii au fost blocați de Raiffaisen și durează 45 zile pana se verifica dacă nu cumva eu am ridicat banii și dacă se adeverește cele spuse de mine abia atunci îmi returnează banii. Eu practic am rămas fără nici un ban pe cont și încă și cu balanța pe minus la început de luna. Vreau sa depun o plângere la poliție sau eventual direct la judecătorie, pentru ca nu mi se pare corect sa procedeze așa cu mine. De pe ce bani trăiesc eu pana luna viitoare? Cine ma poate ajuta cu un sfat? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

A pățit o femeie așa ceva la bancomatul CEC Banc. I s-a spus sa aștepte 30 de zile pana se vor face verificări si daca se constata ca are dreptate i se vor da banii. Eu am renunțat la card, si primesc banii la ghiseul băncii din cont. Comisionul este mai mare dar traiesc fara emoții ca rămân fara bani.

| romeo78 a răspuns:

Degeaba depuneți plângeri la diverse instituții! Există o politică de retragere numerar de la bancomate diferită de la bancă la bancă.
Ori dumneavoastră ați folosit un card de credit de la o bancă, la un bancomat de la o altă bancă.
Mergeți, mai bine la banca Raiffeisen și cereți să vi se explice politica de retragere numerar de la bancomatele lor, inclusiv folosind card de credit de la altă bancă.
Iar, apoi la ING, cereți aceleași informații.
Iar, luna viitoare scoateți sume de bani mai mici, eventual folosiți cardul de credit la cumpărături.
Iar, referitor la faptul că nu aveți finanțe, mergeți la angajator, dacă el vă virează bani de salariu pe card și explicați ce ați pățit.
Și, cereți sumă de bani din salariul următor, ulterior după deblocare banilor restituiți împrumutul.

| Alexuţ02 a răspuns:

S-au gandit ca ai incercat sa faci frauda, este doar o metoda anti-furt, mai mult ca sigur. mai mult nu cred ca pot sa-ti spun

| brokxy a răspuns:

E vina ta ca ai crezut ca intra de la ING la Raiffaisen, nu asa se face trebuia s abagi unde scria tot ING......vaii degeaba depui plangere