| anonimabubulina a întrebat:

Buna,TPU am o problema legata de epilat...am auzit ca daca te epilezi cu ceara..iti creste parul mai greu. si este si dureros. spre deosebire de epilator cu care daca te epilezi iti creste parul mai repede..si mai des..eu ce sa cred? mentionez ca nu sunt paroasa.dar acum incepe sa fie des.voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| lovelife9 a răspuns:

Eu zic ca ceara nu e asa dureroasa pentru ca simti durerea doar aproximativ un minunt(pentru ca tragi ceara dintr-o data) pe cand aparatul e mai dureros si iti ia mai mult timp pentru ca simti durerea...

4 răspunsuri:
| DolceKiss a răspuns:

Buna! Eu am incercat ambele metode insa prefer epilatorul.Este dupa parerea mea mai eficient decat ceara pentru ca de ex cu ceara nu poti sa iei CHIAR TOT (mai ramane putin par pe care probabil ca nu mai merita sa mai folosesti o banda intreaga.happy Sper ca te.am ajutat!

| BiiBiia a răspuns:

Iti prpun cu ceara e multmai bine :d

| DizzyRawrr a răspuns:

Din experienta, zis ca ceara e mai buna, Durerea de la epilatoor tine mai mult pe langa cea de la ceara care e doar putin. Mai ales ca ceara e mai eficienta.

| Marya16c a răspuns:

Ciara este mult mai eficienta si nu este atat de dureros fata de aparat. Cu aparatu de multe ori iti raman inca fire...