| RealLife a întrebat:

Am auzit ca daca te epilezi pe picioare cu ceara mai mult timp parul incepe sa creasca din ce in ce mai greu. E valabil si pentru aparatul de epilat?
P. S sunt fata si asta e contul fratelui meu

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte adevărat, firul se subțiază și crește mai rar!
Pa, pa.

| LoveYouR a răspuns:

Eu prima oara m-am epilat cu benzi de ceara depilatoare.Bineinteles ca m-a durut, m-am facut eu singura acasa deoarece trebuia sa ajung la un eveniment.M-am facut doar de 3 ori cu benzi, dar folosesc acum epilatorul.Mie imi creste parul foarte repede.Cu benzi parul incepe sa-mi creasca asa cam in 3-4 zile, iar cu epilatorul(cea mai eficienta metoda de epilare) imi creste cam intr-o saptamana.Sunt persoane carora le creste abia intr-o luna.Mie imi creste foarte repede.Ma epilez la saptamana. Daca vei folosi crema depilatoare sau bicul sa stii ca doar taie parul,si o sa-ti creasca, aspru, negru si gros.Cu ceara sau epilator parul va creste subtire si rar.Eu iti recomand epilatorul!

| panteraNeagra_7696 a răspuns:

Da, daca te epilezi cu aparatul nu mai ai probleme cu parul decat peste o luna, doua. Doare la inceput, dar apoi te obisnuiesti. Cu ceara cred ca e mult mai dureros.

| AddaAFL a răspuns:

Da.si eu am auzit la fel.cu timpul parul se rareste.si aparatul de epilat si ceara smulg parul de la radacina, dar bigul il taie doar.