| anonim_4396 a întrebat:

am o problema nu pot instala winowsu pe pc. Am hdd pe sata. Problema este ca nu pot creea partitiile imi spune ca nu am acces. Am incercat sa rezolv problema cu windowsuri cu drivere sata incluse nu am mers. Am incercat cu windows 7 deoarece am auzit ca are drivere sata nu a mers. Ce pot sa fac? Mentionez ca am placa de baza msi n1996 mersi 7255.

3 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Formateaza hardul si dupa aceea il partitionezi. Daca nu merge va trebui sa cauti Partition Magic (o versiune ce poti partitiona din DOS) "Active Partition Recovery 3.0" de exemlu. Dai sa booteze de pe CD-ul cu Partition Magic, va intra in DOS si de acolo sigur poti administra partitiile.

| zagred a răspuns:

Hardul este gol nu am ce sa formatez. Partitiile nu le pot creea. Dar cu acel program nu trebuie sa intru in pc-u cu cauza si sa il instalez?
Sau pot sa-l bag si in cd cu windows, sa nu folosesc floppy?

| zagred a răspuns:

Hardul este gol nu am ce formata. Partitiile nu le pot creea si asta este problema cu care ma confrunt. Acel program nu trebuie instalat in pc-u cu problema? Pot sa il bag in CD cu windows si sa faca el partitiile? sau imi trebuie floppy?