| Lrc_Teodor_1996 a întrebat:

am si eu o intrebare :
De curand mi s-a ars adaptorul laptopului de 19V 3.95A.
Eu mai am unul de 19V dar 7A
As putea sa il folosesc sau pateste ceva laptopul
Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Este ok.
Tensiunea conteaza.
Amperajul este ok daca este mai mare.

| Lrc_Teodor_1996 explică (pentru TrăieşteClipa):

Deci ar fi un plus gen nu o sa se incalzeasca nici adaptorul asa repede si chesti de genu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lrc_Teodor_1996):

Nu.Se incalzeste daca Instensitatea curentului este mai mica.Atat timp cat are de unde sa isi ia curentul necesar, e ok.O sa-ti incarce laptopul aproape de 2 ori mai repede. Poate bateria se va strica mai repede, dar nu strica laptopul cu siguranta.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Lrc_Teodor_1996):

O sa se incalzeasca mai putin.
Cat despre acumulator, o sa dureze la fel.Are un microprocesor care se ocupa de parametri de incarcare.