| Bichi a întrebat:

Buna TPU am un Nokia 2730 si nu mai stiu codu de siguranta si am ramas fara bateria si acu nu mai pot sal aprind fara cod pliz cum pot sa aflu codu? FundaVOT

4 răspunsuri:
| Fast92 a răspuns:

Du-te la un service ..cam asa ceva am patit si eu cu un Nokia x2 ..si am tot citit pe net abureli sa bag imei si imi va da codul, da nimic nu a mers ...am fost la un service si in 20 de min telu era ca nou. Bafta

| Fast92 a răspuns:

Daca scoti bateria si il lasi vreo 15 min codul se va reseta numai in cazul in care l-ai bagat de multe ori gresit.si nu se va reseta la codul initial din fabrica.

| MariusF23 a răspuns:

Scoti bateria, o lasi vreo 15-30 min, apoi o pui la loc si ar trebui sa fi disparut codul.

| crazypuff09 a răspuns:

Nokia are codul de siguranta standard 12345. Incearca sa-l introduci o singura data, asta daca nu l-ai schimbat tu, poate merge. Insa daca ai introdus codul de 3 sau 5 ori (nu-mi amintesc) gresit, telefonul se blocheaza.