| Tobbyas a întrebat:

Am un prieten care a vandut un display prin post restant, adica fara adresa. Persoana care a cumparat l-a desfacut nu i-a convenit. Prietenul meu poate patii ceva daca a ridicat deja banii de la posta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca monitorul nu indeplinea conditiile comunicate cumparatorului acesta poate face plangere penala pentru inselaciune.
Prietenul tau ar trebui sa restituie banii cumparatorului si acesta sa-i trimita monitorul.

| Admunssen a răspuns:

Da, doar mustrarea de constiinta. Probabil se simte bine ca a vandut un gunoi.

| Tobbyas explică:

Nu poate chema politia si sa vina la posta sa ia CNP-ul lui? Ca prin post restant cand ridici banutii trebuie sa dai buletinul

| Tobbyas explică:

Si daca nu are adresa mea?