| elex a întrebat:

Buna TPU am un telefon 5520 si nu stiu cum sa fac ca sa se auda melodiile nu stiti cumva cum sa fac ca sa mearga

Răspuns Câştigător
| Grăurea a răspuns:

Probabil este pentru ca ai volumul mut. La telefonul meu, HTC Explorer, ai doua volume, volum sonerie si volum media. Poate e la fel si la telefonul tau. Incearca sa le reglezi, vezi si la setari sau suna la InfoVodafone sau ceva.

| elex explică (pentru Grăurea):

Multumesc am sa incerc sa vad.

| elex explică (pentru elex):

Am incercat dar nu gasesc de unde sa-l scot pe volumul mut poti sami spui te rog cum il scot

| Grăurea a răspuns (pentru elex):

Deci atunci cand nu esti pe o aplicatie sau ceva media, daca intelegi ce vreau sa spun, folosind butonasele de volum iti vei schimba volumul soneriei (pentru mesaje, apeluri, alarme etc.). Atunci cand esti pe o muzica, aplicatie, sau ceva media, iti vei schimba volumul media. Acum nu stiu sigur daca iti merge si tie asta pentru ca nu stiu ce telefon ai, dar s-ar putea sa mearga, asa ca incearca macar.