| superpissy40 a întrebat:

As vrea sa imi oferiti cateva sfaturi la 3 intrebari, daca ati putea :
1. Ce parere aveti despre CAE? Se merita sa il dau? Ce imi puteti spune despre el? As vrea sa il dau,fiindca m-ar ajuta la CV pentru angajare. Eu am dat si FCE, insa am obtinut calificativul B1 si o ultima intrebare : exista ore de pregatire la British Council, care sunt costurile?
2.Acelasi lucru, doar ca este legat de examenul DELF, cel de limba franceza. Ideea este ca eu am cam uitat materia din liceu, dar sper sa ma descurc, orice ar fi, merita sa il dau? Iar orele de pregatire se pot desfasura in cadrul Institutului Francez?
3. Scoala de soferi. Cum vi se pare? Am auzit ca este nevoie de un dosar pentru inscriere, ce trebuie sa contina si cat dureaza proba traseului?
Va sunt recunoscatoare tuturor celor care imi raspund! Va multumesc din suflet! Si ma scuzati in caz ca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

1. Eu am dat CAE. Mi se pare folositor. Nu are o data a expirarii ca IELTS sau TOEFL. La CV ajuta.
Pe mine, pana acum, m-a ajutat sa nu mai fac ore de engleza in facultate.
E obligatoriu sa il dai daca vrei sa faci facutlatea in afara. De asemenea daca vrei sa pleci dupa facultate. Eu de asta l-am dat.
Ore de pregatire stiu ca exista. Vezi pe site-ul lor.

2. Presupun ca e acelasi lucru ca la engleza. Merita, te ajuta, etc.

3. Pentru dosar trebuie sa ai cazier judiciar, taxa de permis auto, avizul psihologic, avizul medical, copie dupa buletin.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu te incurajez sa dai CAE, si eu il am si mi-a folosit de vreo 2 ori pana acum. Dar sa te pregatesti bine, e la un nivel destul de avansat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TPU face gifurile atat de horror incat avatarul tau zici ca e creepy pasta cu ponei.
On-topic: Scoala de soferi merita, info: http://www.ziare.com/......ti-1498616