| kidsXXL a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot bea o bere o data la o saptamana sau doua,dar doza cu lamaie, si cam pe la cati ani?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Din câte ştiu, berea cu lămâie este slab alcoolică! Deci poţi bea câte vrei dacă ai acordul părinţilor!

| FlorinDiablo a răspuns:

O bere nu e mare chestie, desi nu incurajez alcolismul si la 14 ani poti sa bei cate una pe zi nu-i nici o problema ajuta la rinichi si ficat dar in cantitati moderate.

Răspuns utilizator avertizat
| kidsXXL explică:

Dar pe la 11-12? Cam la cat timp? Macar ocazional pot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci mai intai, super tare amuzanta intrebarea.
Doza cu lamaie? sa vedem :
In lege spune ca poti consuma alcool de la 16 ani acum daca ai de la 13 in sus 1 bere pe saptamana n-ar fi daunatoare dar cere acordul parintilor. De la 16 ani poti sa te imbeti crita.

| allison20 a răspuns:

Putina bere n-a facut rau nimanui pana acum. numai ai grija sa nu intreci masura! pe la 13-14 poti deja sa bei, nu-ti fa probleme.

| pitbull93 a răspuns:

Ma bine ar fi cam de la 18 ani da mai bine faci ca mine te apuci si bei si fumezi de la 13 ani si la 18 ani te lasi si de baut si de fumatwinking

| RobiNBA a răspuns:

Man...ce e cu întrebarea asta? Poți bea de când vrei tu, câte zile pe săptămâna vrei tu.

| αηdrei a răspuns:

Doza CU LAMAIE, zilnic, e chiar indicat, lasand la o parte faptul ca acea "bere" este in cantitate de peste 60%... limonada! Deci poti bea una-doua pe zi, nu-i bai!