| adrili10 a întrebat:

Buna TPU azi am dat bacul la matematica. unde am avut greseli am taiat cu o linie si am pus in paranteze pentru ca asa ne-au spus sulraveghetoarele daca faci asa ceva se considera semn?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. Dar nu era nevoie sa pui si paranteza, era destul sa tai, ce prostii va zic si aia. laughing

| Satango a răspuns:

Depinde de corector.
Normal regulile sunt puse ca să fie respectate, cel puțin în ceea ce privește un examen.
La fel și eu, azi am dat BAC-ul la matematică, dar am fost informați să tăiem pur și simplu cu o linie, fără a pune în paranteză, fără altceva.
Probabil ai înțeles greșit. Probabil ei au zis: ''Tăiați cu o linie și nu puneți în paranteză''. Ți-a scăpat acel ''nu''.
La prima probă, de luni, cum ați fost informați?
Așadar, depinde de corector, dacă e exigent îți poate anula lucrarea.

| BoneShiver a răspuns:

Sa-ti zic ceva: tot scandalul asta cu "vai, e semn" e doar ca sa ne faca sa fim cat mai stricti. Te asigur ca nimeni nu o sa considere semn nici daca scrii 2 randuri cu cerneala neagra la corectura laughing Doar supraveghetorii iti fac scandal. Atat.

Deci stai linistit. Si sa fiu sincer, mi se pare chiar o idee buna! Marchezi cu exactitate ce ai gresit.

| EmoBlack a răspuns:

Nu cred, slabe sanse happy