| GabrielGL a întrebat:

Buna TPU. Ce site-uri recomandati pentru plata on lain sa pot trimite la client un link si el sa poata plati cu cardul ...mwrsi

Răspuns Câştigător
| Ionut632 a răspuns:

Incearca netopia payments am si eu.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nici nu este recomandata o asemanea procedura, doar scamerii procedeaza asa!
Plata se poate face prin intermediul unei aplicatii serioase pe care o integrezi intr-un site propriu, sau plata prin sistem ramburs sau cu cardul prin IBAN cum este mai safe
Ceea ce doresti tu este dubios si da se practica dar cad in plasa naivii aia care primesc link pe whatsapp de genul plata123.olx.ro.netopia.cod233 (un link imaginar am pus aici) si isi dau datele cardului prin intermediul acelui link

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa deschizi un serviciu cu banca ta, car iti da aceasta facilitate, trecand prin proceduri legale.
Se poate plati online cu Paypal, dar este musai ca amandoi sa aveti cont de Paypal.
Se mai poate plati cu aplicatii ca: Wise, Stripe, eway samd.

| Standt a răspuns:

Asta e una din inselatoriile care circula? Ce plata cu cardul la un link?

| GabrielGL explică (pentru Standt):

Am gasit netopia off....inselatorie?

| GabrielGL explică (pentru Standt):

Pai ceva legal nu ceea ce zici...

| Standt a răspuns (pentru GabrielGL):

Nu cunosc. Dar nu mi se pare corect sa o faci printr-un link.

| Bărbatbine a răspuns:

Ce înseamnă on lain? cred că te referi la on-line și este cu totul altceva. în n primul rand învață să scrii corect
Apoi incearca din nou
Cu plăcere?

| BarbatMare a răspuns (pentru Bărbatbine):

Ce te bagi tu în seamă