| victtor a întrebat:

Buna TPU... ce trebuie sa fac sa devin expert TPU, sau user-ul anului? si cine imi da punctele pentru rank cand raspund la intrebari, sunt admini sau owneri?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa raspunzi la cat mai multe intrebari si cat mai bine. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Si user-ul anului este numit de echipa TPU, dupa ce se fac nominalizarile de catre utilizatori. Punctele se acorda, in principal, pentru raspunsurile la intrebari, vezi la Punctaj, de catre programul TPU. Pentru a te documenta complet cu activitatea de pe TPU citeste raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE. Succes şi numai bine!

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Ca sa devii expert TPU sau userul anului, este foarte mult de munca, adica uitate de cand sunt eu pe site, si pana acum, cate funde am, si cate raspunsuri.
Trebuie sa stai foarte mult pe site, sa raspunzi bine si frumos, ca sa primesi voturi si funde.
Si punctele pentru rank, se formeaza de la voturile si fundele pe care le primesti de la utilizatori, ca la cs cu cat omori mai mult cu atat se face ranku mai micwinking
Deci e destul de mult de munca, si uitate si la utiliatori care sunt deja userii anului sau/si experti TPU, de ex NOname sa vezi cate funde, cate raspunsuri, cate voturi are, si ce rankwinking