| stefy01stefy a întrebat:

Da am procesor Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00Ghz(2CPUS); memorie 1Gb de ram poate sa ruleze windows 7 pe caluclatorul meu?happy
Multumesc+funda

6 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Da, fara nici o problema

| NoChanceForUs a răspuns:

Procesorul este bun, memoria RAM ar trebui puțin ajutată. Măcar încă un gb acolo.

| hoLigan a răspuns:

Dap merge bine. si eu am windows 7 si tot 1 gb ram am si merge foarte binehappy

| Dany008 a răspuns:

Da o sa iti mearga pc cu win 7 dar daca o sa joci un joc mai tare probabil o sa lucreze mai greu sau o sa sacadeze jocul pentru ca windows 7 ocupa mai multa memorie wirtuala decat un alt windows xp service pack 1, 2 sau 3 dar in schimp windows7 ii si mai bun dupa parerea mea, eu am avut si vista si service pack si cel mai tare windows 7 mi-a placut, bafta

| MariusDaniel a răspuns:

Da, iti merge, de ce nu.

| andySF a răspuns:

Sigur că da, ți-ar mai trebui totuși încă 1 GB Ram și dacă ai putea investi într-un ssd ca ăsta http://goo.gl/JE1vS ar merge brici!