| mikishow a întrebat:

ma intreb daca imi cumpar o placa video de 1GB poate merge cu acest procesor:
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU
E2180 @ 2. 00GHz
2.00GHz,0.99GB of RAM
aaa... conteaza daca am DDR2 sau DDR3 pentru placa video?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ar merge și totuși cam mai bine nu ram-ul tău este cam puțin.
Nu contează ce tip de ram ai la PC, ci slotul plăcii de baza care trebuie să fie PCi express.Nu contază versiunea(1, 2,2.1) că va funcționa și daca e pe pci express versiune 3 placa video, dar va face downgrade la PCi express-ul plăcii tale de bază, adică va funcționa cam la 80% din capacitate și există riscul să devină latentă din cauza magistrlei lente.
Sursa de alimentare cum ții? Știi precis ca îți va duce placa video?; Este una cum trebuie sau de contrabandă?
Succes

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Corecție.
Nu l fel se poate spune despre GDDRul plăcii video.Una pe Gddr 5 va fi mai performantă vs una pe Gddr 3 sau Gddr 2.
Deci, da contează.

| mikishow explică (pentru DeyCj):

Am sursa de 400W de la High Power Model:HPC-400_H12S,dar mai am una de VX450W Power SUPPLY Model CMPSU-450vx... daca poti sa-mi spui care e mai buna?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza memoria sistemului, placa video este independenta, deci o sa-ti functioneze.
Nu as investi bani in socketul ala, e lga 775, poate doar sa gasesti un q6600 sau alt procesor quad core in cazul in care placa de baza il suporta.