| Trivium a întrebat:

de ce in general la copii li se acopera fetele cand sunt aratati la televizor sau ochi raspuns rapid.Multumesc! Si scuze categoria

4 răspunsuri:
| nicko a răspuns:

Eu in general le vad fetele la televizor laughing
Totusi atunci cand nu se vad este la cererea parintilor care probabil nu au chef sa isi arate copii la stirile de la ora 5 sau orice alta ora.Se mai intampla cand copiii au suferit o boala si imaginile sunt "socante", sau cand copilului respectiv ar putea sa i se faca rau daca ar fi recunoscut (in cazuri speciale).
Eu asta cred, totusi poate sunt si alte motive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind minori si fara puterea de a decide singuri (daca sa apara sau nu la tv), legea ii protejeaza. Astfel, imaginile lor nu vor putea fi folosite in scopuri ilegale. Acesta este un motiv.

| Titanos a răspuns:

Unii oameni nu doresc ca identitatea copiilor sa fie aflata si nu îsi dau acordul ca ei sa apara pe post SAU in anumite cazuri televiziunea sau emisiunea nu au dreptul de a arata copii.

| AroundZendaya a răspuns:

Li se acopera fetele pentru ca ei nu sunt de vina pentru actul incriminatoriu comis de parintii acestora si ca nu cumva sa le afecteze viitoarea reputatie sau statutul social.