| Lellytrry a întrebat:

Buna TPU, de curand am descoperit o carte pe nume magia dar am vazut si filmul secretul, ce părere aveti despre acest film si carte

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că fenomenul magiei este altul.

| Lellytrry explică (pentru sadrian46):

Cum ar fi?

| sadrian46 a răspuns (pentru Lellytrry):

Vrei aici curs? Țacapac și devii expert?

| NisipLaMare a răspuns:

Filmele conţin scenarii si trucaje nu stie ce este real. Odata ce intrii in asta este greu sa faci cale intoarsa.

| Denly a răspuns:

E ok din punct de vedere motivational, dar te poate duce spre o gandire falsa. Ex. doar daca te gandesti la un lucru il atragi sau il obtii pe viitor. E o minciuna, ca sa obtii un lucru trebuie sa muncesti pentru el sau sa il meriti. Am vazut filmul, cartea nu am citit-o. Lumea de aici e destul de separata de luma din minte, nu fa greseala sa devii prizoner al imaginatiei.

| Lellytrry explică (pentru Denly):

De o perioada de timp citesc si cartea magia dupa ce am vazut filmul secretul iar acolo scrie despre binecuvântări si recunoștință fata de lucrurile pe care le am. Intr un fel sau altul aceasta carte ma intors mai mult cu fata spre Dumnezeu, nu pentru ca nu credeam in el dar de fie care data lăsam de azi pe maine rugăciunile intr-un fel sau altul ma simt recunoscătoare pentru ca am gasit aceasta carte. Dupa o vreme ce am inceput cartea Magia am cumparat o piatra moldavit am inteles ca aceasta piatra grăbește lucrurile in viata mea. Eram curioasa daca si altii oamenii au citit aceasta carte si a vizionat acest film

| NisipLaMare a răspuns (pentru Lellytrry):

Da piatra de moldavit grabeste lucrurile in viata dar mare grija prea repede ajunge la final, nimic nu e gratis.Se pare ca te increzi in piatra in loc de Dumnezeu.

| Lellytrry explică (pentru NisipLaMare):

Nu ma încred in piatra doar ca am primit o cadou de la un baiat a spus ca este o piatra care schimba lucrurile in viata. Asa ca am acceptat-o. Dar am citit ca este si foare periculoasa doar ca lucrurile se intampla mai devreme decat mai tarziu.

| NisipLaMare a răspuns (pentru Lellytrry):

Ok si ti-ai pus intrebarea : daca lucrurile se intampla mai devreme decat mai tarziu, atunci mai tarziu ce se intamplă?

| Lellytrry explică (pentru NisipLaMare):

Alte lucruri ‘ viata in mod general este o problema continua doar daca noi ca si oamenii o facem mai buna sau mai grea. Aceasta carte mi-a atras atenția si ma intors oare cum pe un drum mai ok fata de cum eram pana sa vad acel film si sa citesc aceasta carte. In momentul cand piatra si-a termina misiunea ea va dispărea exact ca si cum nu a fost

| Denly a răspuns (pentru Lellytrry):

E ok sa multumesti pentru ceea ce obtii benefic in viata chiar si din necazuri invatam cate ceva.