| GreyRose a întrebat:

Bună, TPU! Este vreun salon în București unde să îți poți face un tatuaj fără acordul părinților dacă ai 17 ani? Mulțumesc.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Legal, nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nicaieri! Este ilegal sa se faca tatuaje in Romania copiilor minori. Pana la implinirea varstei de 18 ani, nici daca mergi cu parintii, tot nu se poate face nimic, ca-i ilegal.

| Liviu322 a răspuns (pentru Violleta2022):

Se poate face de la 16 in sus cu semnatura unui parinte

| Violleta2022 a răspuns (pentru Liviu322):

Nu exista asta ceva! Nici parintii nu pot incalca legea.

Legea spune clar: PESTE 18 ani!

| vmalex21 a răspuns (pentru Liviu322):

Dacă îți faci pe la vreun,, nene,, care face cu aparatul artizanal facut in tub de pix.Intr-un salon autorizat NU iti face nimeni niciun tatuaj fara sa ai 18 ani împliniți.La 16 ani se poate face cel mult piercing si ala numai in anumite zone.

| Ineys a răspuns:

Mai asteapta un an ca nu se demodeaza tatuajul.