Întrebare recomandată | 10000573 a întrebat:

Perioada de practica la o angajare se plătește peste tot?

9 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Vorbeste cu angajatorul, eu de exemplu am facut proba cateva zile undeva si nu am primit niciun ban (ca n-am mai avut eu chef sa ma duc in continuare e alta poveste, dar nici nu m-a sunat nimeni sa zica ceva de bani), iar in alta parte am primit bani cam 50 lei pe zi, toate astea in doua domenii diferite.

| 10000573 explică (pentru RobertMoon):

Da..eu am făcut o săptămâna cot la cot cu angajații
A fost perioada de proba după care ma da afara fără un motiv
Nu mi se pare ok ce face, sa țină o săptămâna câte o persoana după care o sa afara ca sa nu plătească un salariu in plus
Plus ca m-a jignit foarte rău când am sunat o fără motiv

| RobertMoon a răspuns (pentru 10000573):

Pai trebuia sa discuti la inceput daca te plateste sau nu. Asa se face. La noi sunt niste banditi astia care angajeaza si nu plateste. Iti dai seama sa cheme 4 oameni pe luna si sa nu-i plateasca decat sa plateasca 1 salariu de angajat. happy

| RAY a răspuns:

Nu,depinde de patron, dar te sfatuiesc mai mult de 2, 3 zile sa nu faci ca patroni romani se fac te tin in practica si o luna si zero bani, multa hotie in Romania asta, multi hoti, patroni romani sunt infecti, gunoaie comuniste

| 10000573 explică (pentru RAY):

Da,pai tocmai am stat o săptămâna intr o cafenea după care când o sun pe patrona sa lămurim situația ma ia in bătaie de joc și ma face in absolut toate felurile

| RAY a răspuns (pentru 10000573):

Gunoaie inecte

| Catrice a răspuns:

Depinde de generozitatea patronului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu peste tot. Dar nu fa training mai mult de o săptămână fără să te plătească.

| TabanA a răspuns:

Nu se plateste peste tot, trebuie sa intrebi la interviu.