Întrebare recomandată | scarlatpaul a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva cu ce se iau petele de pe mobila? Nu stiu cum a aparut o pata alba. Am incercat cu Pronto dar degeaba.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Alba e de regula de la ceva fierbinte si nu e pata, nu se ia. Este degradat lacul ( ars ). Poti incerca cu un ulei de care vrei -de motor ( daca e mobila de culoare inchisa poti pune si ulei ars ), sau un ulei alimentar. Poti lasa sa intre bine in lac uleiul cateva ore si apoi il stergi cu carpa uscata. Daca vrei lucrare de arta vii la mine si pun masinile de slefuit si pistolul de lac in functie si se face ca nou. Ma gasesti pe malul Mediteranei in Lucca laughing