| Codrinela a întrebat:

Buna TPU.
Pot sa aplic la facultate la orice vârstă sau neapărat după clasa 12?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si la 60 ani daca ai bacul luat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să aplici după ce ai bacalaureatul.

| doctorandus a răspuns:

In Olanda daca ai peste 21 ani poti sa intri la orice facultate prin examen de admitere, nu-i intereseaza ce diplome ai.

| Frank51 a răspuns:

Teoretic da, practic pe la 50 de ani pierzi din celulele cenușii și e mai greu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Citeam undeva ca un barbat de 80 de ani era student.

| Zuzu1991 a răspuns:

In Romania, dupa ce ai luat bac-ul si nu poti da bac-ul fara 12 clase
in state in momentul in care ai luat SAT, si poti sa il dai cand crezi ca il iei, acolo sunt care au terminat 2 facultati la 14 ani

| Werrich a răspuns:

Am avut un profesor de matematica ce la 50 de ani era student la Drept, deci daca iti doresti cu adevarat poti si la varsta mai mare, cu conditia sa ai diploma de bac.