| Anonim99990 a întrebat:

Merita sa aplic la o facultate de medicina veterinara? Am un loc de munca asigurat după finalizarea studiilor?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nicaieri nu ai un loc de munca asigurat. Daca esti bun in ceea ce faci, atunci te cauta o gramada de oameni.
Si legat de veterinara... da, este frumos si interesant. Se castiga si bine. Dar trebuie sa iti faci tu cabinetul tau, cu birocratii si prostii de astea, asta e partea naspa.
In rest domeniile cele mai cautate sunt ingineria si medicina.

| Donsavas a răspuns:

Da,este un domeniu foarte cautat in prezent si care promite si in viitor.

| Iote a răspuns:

Acum, nu se mai asigura loc de munca asa cum era pe vremea comunistilor. Acum, e ca in vest: esti bun, gasesti de lucru; nu esti bun, pui diploma in rama sa o poata admira mama.

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Daca vrei sa mori de foame poti sa te faci, daca cunosti o limba straina la perfectie poti merge in tara respectiva pentru a studia si lucra acolo, vei fi platit foarte bine.In Romania daca vrei sa te faci vet e o risipa totala de timp, iar marea majoritate a cabinetelor dau faliment, faci cum crezi acum; D

| Dia5505 a răspuns:

Nu se stie daca ai un loc de munca asiguram, dar daca nu risti nu castigi, nu? Ai putea incearca, dar acum depinde de tine ce iti doresti.