| anonim_4396 a întrebat:

Am un pc cu windows 7 in engleza si as vrea sa-l pun in romana/italiana.Cum pot face asta? sau pot descarca un windows cu limba dorita preinstalata? dau fundawinking

4 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Poți să downloadezi un fel de „crappy language pack" de aici:
http://www.microsoft.com/......tails.aspx

Sau, downloadezi o varianta de Windows 7 cu o limbă prestabilită ca fiind română sau italiană.
Baftă! :)

| MarkTremonti a răspuns:

Dai click pe Start apoi in casuta aia in care scrie "Search program and files" scrii Windows Update. Dai click pe el fiindca iti va aparea mai sus(prima optiune ar trebui sa fie) apoi vei vedea 2 categorii: # important updates are available si # optional updates are available (# fiind un numar oarecare). Te duci la optional, iar mai jos la Windows 7 language packs ai toate limbile care vrei sa le instalezi. Bifezi ce limba doresti sa instalezi, dai OK si apoi Install Updates.