| Nimeni91 a întrebat:

Buna tuturor! Cei care ati mai comandat de pe site-ul Libraria Delfin, stiti cumva daca pretul pentru transport se plateste pentru fiecare produs din cos? Adica, eu vreau sa imi cumpar doau culegeri diferite, insa nu stiu daca trebuie sa platesc costul de transport pentru fiecare in parte. Am trimis un email acum o saptamana, ca sa intreb, dar nu mi-au raspuns. La Carturesti am vazut ca, in functie de stoc, produsele pot veni in acelasi pachet, la acelasi pret de transport, insa nu au acolo lucrurile de care am eu nevoie.
Va multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand finalizezi o comanda din cos vezi si pretul transportului pentru acel cos. Nu platesti transport pe fiecare carte, e ilogic, doar vin in acelasi pachet.

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Da, stiu ca vin acelasi pachet. Insa pana acum nu am mai comandat de la libraria aceasta si credeam ca daca o sa am carti diferite, de la edituri diferite, va trebui sa platesc transport pentru ele separat. Am comandata de la Emag doua carti diferite in februarie si mi le-au dat in pachete diferite, pentru ca erau de la alata editura si a trebuit sa platesc transport pentru fiecare.
Multumesc de lamurire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni91):

Pe eMAG chiar iti arata transport la fiecare produs care vine de la un furnizor diferit.
Asa si la asta vezi cate preturi de transport platesti acolo in cos cand trebuie sa finalizezi comanda.

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Îmi arată doar un preț de transport, pentru toate produsele achiziționate. La total de plată îmi apare prețul fiecărui produs, la care se adaugă prețul de transport total, pe comanda, adică 20 de lei. Mulțumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni91):

Atunci ala e pretul final, nu sunt alte costuri ascunse pentru ca acelasi lucru va fi si pe factura.

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult, din nou!