| Ralucutza_Ralu_2000_Ajbm a întrebat:

Va rog ajutati-ma, azi am avut niste bani pe card si nu mai stiam pinul de la card si am blocat pinul si aveam banii in cardul acela. Cu bulentinul am probleme si nu pot sa il folosesc. Ce sa fac? Am nevoie de banii aceia, cum sa fac sa cumpar ceva de la magazin?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la banca si iti deblocheaza cardul. Au ajuns telefoanele sa fie mai inteligente decat noi. Ca nu poti retine un numar din 4 cifre.

| Violleta2022 a răspuns:

Luni dimineata, mergi cu buletinul la banca unde ai cardul si iti deblocheaza ei pinul.
Data viitoare scrie pinul pe ceva, ca sa nu-l mai uiti si sa poti folosii cardul.
Nu stiu ce probleme ai putea avea cu buletinul, ca ala nu are cifru si nici cod pin, dci nu se poate bloca. iar daca nu este expirat, il poti folosii cu succes peste tot.
Daca este expirat, atunci esti vinovata ca nu ti la-i schimbat la timp si esti pasibila de amenda.
Ca sa cumperi ceva acum, poti imprumuta bani de la o vecina, ruda sau prietena si ii inapoiezi luni, cand scoti din banca.

| BlueRoby35 a răspuns:

Am patit si eu la fel o data cand voiam sa scot bani, dar pur si simplu mergi la banca ta si ceri ajutor. Ei poata sa iti si scoata bani direct in loc de la bancomat, si sa iti mai trimita o data pinul prin posta. S-ar putea sa ai nevoie de ceva carde de identitate ca sa verifice ca e al tau contul si cardul. Chiar si cu buletin sau pasaport expirat, ori certificatul de nastere.