| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! dau funda! scuzecategoria dar e mai populata si chiar nu stiu ce sa fac!
acum 20 de minute am mers la un bancomat de la Bancpost sa scot ceva bani, insa, aveam card de BCR!
am introdus cardul, am setat limba, am introdus pinul, si am dat ALTA SUMA, asteptam sa imi apara ceva ca sa introduc sum dar ca sa vad surpriza a inceput sa imi ticaie bancomatul, mi-a scos cardul dar nu d tot, doar putin si dupa 5 secunde mi la bagat inapoi si nu mi la mai dat, adica "la mancat:", cauza nu o stiu si mi-a aparut acolo normal, bine ati venit la bancpost si blla blla!
nu inteleg dc mi la mancat pentru ca nu aveam contul blocat sau ceva!
dupa mine a venit un domn care a ascos bani dar nu a intampinat nici o problema!
ce sa fac? am nevoie de card urgent!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Maine dimineata la prima ora esti la banca la al carei bancomat ai patit totul,le explici ce ai patit si,poate reusesti sa-ti recuperezi cardul.
Altfel,tot ei iti vor explica ce ai de facut exact.
Calmeaza-te,nu ai pierdut banii,doar cardul!
Numai ca o sa ai multa birocratie pe cap, atat.
Mi s-a intamplat si mie cu un card emis in strainatate.M-au verificat vreo doua ore, dar mi l-au dat!

| AlinaaAli a răspuns (pentru greece12):

La ora 18:00 banca er a deja inchisa.cu toate ca nu plecasera toti angajatii de acolo si nu au vrut sa imi spuna nimic pentru ca cica era gata programul,mi-a zis doar ca a fost o eroare de la bancomat nu pot sa imi mai dea cardul inapoi si ca sa merg maine dimineata la BCR pentru a-mi face alt card!
mi-a mai zis doar sa incerc sa mai bag de cateva ori un card acolo ca poate imi iese si celalalt ca asa se intampla,cand ramane un card acolo o sa iasa pana la urma la cineva de accea am si sunat la buc sa imi blocheze contul!
e naspa ca nu am prea putut sta de vb cu aia pentru ca mna,era gata programul, ca asa e in Romania, poate daca le dadeam 50 de lei mai stateau sa imi explice cam ce trebuie sa fac, oricum le-am explicat eu in termeni de mahala cum sta treaba ca poate s-au simtit cat de cat
ma enervat mai tare faptul ca nu au vrut sa stea de vb cu mine pentru ca e gata programul decat ca mi-a ramas cardul acololaughing mi se pare ceva foarte penibil, adica mie imi ramane cardul acolo si pe ei ii doare in fund!
le-am zis sa imi spuna unde se poate face o reclamatie ceva pentru ca asta nu o sa ramana asa! am bani pana maine dimineata cand merg la bcr ca sa scot de pe card dar e strigator la cer ceea ce au facut proastele alea acolo!

| greece12 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Da,adevarul e ca ii doare undeva,nu le pasa!
Ca sa-ti faci un card nou,il faci pe cheltuiala ta! Si,pentru o reclamatie cred ca te poti adresa la Protectia Consumatorului!
Cu toate ca,daca terminasera programul, o sa se acopere cu chestia asta.
Of, traiesti in Romania si asta spune TOT!

| AlinaaAli a răspuns (pentru greece12):

Mda! niste gunoaie de oameni, sincer!

| greece12 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Au trecut 24 de ore.
Ai rezolvat ceva?
Scuza-ma ca intreb, nu e curiozitate, e grija.

| AlinaaAli a răspuns (pentru greece12):

Am fosst de dimineata la banca si mi-a dat ceva cerere!
am facut si mi-a zis ca in 30 de zile imi da cardul!
dar a zis cineva de la BCR sa imi fac alt card ca ala imi vine in 7 zilewinking

6 răspunsuri:
| AiLaiX a răspuns:

Pai du-te si vorbeste urgent cu aia care lucreaza acolo, cu un tehinician de pe acolo, care scoate si baga bani in bancomat...chiar nu stiu ce sa zic, imi pare rau pentru tine, oricum daca ai chitatna sau ceeva, p oti sa te duci sa le-o arati... poate te vor crede.